TOKIO (JAPAN), 4 november 2013 14:01
Op de Maker Faire Tokyo 2013 was een bijzondere robotband te zien. De band, Z-Machines genaamd, trad ook van de zomer al op in Japan en liet op de beurs afgelopen weekend wederom haar kunstjes zien.
De band is gesponsord door Zima, een alcoholhoudend suikerwaterdrankje. Tijdens een eerder concert in de wijk Shibuya in Tokio, waren de interactieve robots zo geprogrammeerd dat ze reageerden op hun publiek en op bezoekers van de Z-Machines website.
Tijdens de Maker Faire afgelopen weekend trad Z-Machines 10 minuten op en na twee nummers kreeg de kunstmatige band al flink wat gejuich.
De band bestaat uit een gitarist genaamd ‘Mach’, die twee gitaren tegelijk kan bespelen. Dan is er nog drummer ‘Ashura’ die 20 drumsticks tegelijk vastheeft. Keyboardspeler ‘Cosmos’ was helaas afwezig, maar dat mocht de pret niet drukken. Alle robots worden pneumatisch aangestuurd.
Eén van de moeilijkste uitdagingen bij het bouwen van de robotband bleek de timing te zijn van het programma. Dit moest namelijk rekening houden met de beweging van de robots. Als de drummer bijvoorbeeld de snaredrum bespeelt is de drumstick op een andere startpositie en legt dus een andere afstand af naar bijvoorbeeld de toms. Hier moet rekening mee gehouden worden tijdens het programmeren, anders klopt de beat niet.
Leuk extraatje was dat bezoekers van de beurs elke robot ook zelf konden aansturen met een elektrische gitaar en een keyboard. Bekijk onderstaande videoclip van de band, die is opgenomen in een warenhuis in de Kanagawa-prefectuur in Japan.
bron: Engadget
Dossier Oekraïne op Engineersonline In de nacht van 23 op 24 februari 2022 is Rusland de Oekraïne binnengevallen. Wat is er sindsdien allemaal gebeurd met betrekking op de high tech en Nederlandse industrie? Op collega-website Engineersonline staat een Rusland/Oekraïne-dossier, waarin we de acties, feiten en meningen op een rijtje zetten.
ab op Twitter
Volg ab nu ook op Twitter!
Onze accountnaam is: @aenb
Agenda meer (2)