Nieuwe lagers hebben eeuwige leven

SKF komt met een nieuwe serie lagers voor circulair gebruik. De Infinium-lagers kunnen steeds opnieuw worden opgelast om zo beschadigingen of slijtage te herstellen. Dat kan volgens de Zweden een onbeperkt aantal keren. De resultaten van lopende tests in de industrie zijn veelbelovend: ze presteren beter dan standaardlagers en vertonen minder corrosie.

Tags:

Beschadigde gebieden kunnen volledig worden verwijderd om en vervolgens nieuw materiaal op te lassen met behulp van Laser Metal Deposition. De lagers zijn ontworpen voor een scala aan toepassingen, afhankelijk van het oplasmateriaal. Door bijvoorbeeld een rvs legering toe te passen, kan een normaal lager worden getransformeerd in een corrosiebestendig lager. Dan heb je volgens de makers een lager met de eigenschappen van een massief rvs lager tegen relatief lagere kosten.

‘Potentieel een revolutie’

“Voor de volgende generatie lagers, SKF Infinium, moesten we ons productontwerp opnieuw bekijken. Ons doel was om lagers zo lang mogelijk in gebruik te houden en zo een meer circulair bedrijfsmodel te realiseren. Dit is de eerste keer dat een lageroplossing is ontworpen voor circulariteit, en het heeft een enorm potentieel om een revolutie teweeg te brengen in de manier waarop lagers worden gebruikt”, zegt Thomas Fröst, president Independent and Emerging Business.

Maximaliseren

 “Onze nieuwe technologie is een voorbeeld van onze schone en intelligente strategie, die zowel ons als onze klanten in staat stelt om het afdanken van gebruikte lagers tot een minimum te beperken. Elke lagercyclus kan worden verlengd dankzij de superieure prestaties, waardoor de output voor elke ton geproduceerd lagerstaal wordt gemaximaliseerd.”

Tags:

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Reacties (1)

  1. Prachtige innovatie,en zeer wenselijk om het staal- en energie-verbuik te verminderen.
    Heb destijds het zgn ,,laser-cladden,, bij Stork Gears gezien in Rotterdam.
    Elke vinding wordt vaak opgevolgd door een volgende stap, naar een nieuwe toekomst..
    Produkten en Markten en Uitvinders, dat boeit mij verschrikkelijk..