Laatste nieuws:

DEN HAAG, 3 december 2008 15:58

'Banken moeten kredieten verlenen aan bedrijven'

De kredietverlening aan bedrijven door banken komt ondanks de garantieregeling van de overheid te weinig op gang. En dat is slecht voor de economie, vindt minister Van der Hoeven.

'
1/1

Ze vindt evenals veel bedrijven dat banken  weer krediet moeten gaan verlenen en wil daarom het gesprek aangaan met de instellingen. 'De banken zijn de ruggengraat van het financiële systeem. En daarom heeft de overheid zich voor miljarden garant gesteld. Maar de banken brengen nu de eigen balanspositie op orde, maar de kredietverlening aan bedrijven stokt,' zegt Van der Hoeven.

Kredietverlening

Volgens de minister is dit slecht voor de Nederlandse economie. 'Bij bedrijven wordt het geld verdiend en daar zitten de banen. Door de moeizame kredietverlening komen nu ook gezonde bedrijven in de problemen. Terwijl ze er eigenlijk part noch deel aan hebben,' aldus Van der Hoeven.

bron: Ministerie van Economische Zaken

Reacties

Er zijn nog geen reacties op dit artikel.

Hier kunt u een reactie plaatsen bij het bericht .
Uw e-mailadres zal niet op de website worden getoond.
Uw naam *
Uw E-mail *
Uw bericht *
  robot check
Vul de code van bovenstaand plaatje in.


Van onze partners meer (8)...

Unidrive

Euchner Benelux BV

AZ Hollink

Maxon Motor

Duranmatic BV

Groneman BV

a&b op Twitter

TwitterlogoVolg aandrijven en besturen nu ook via Twitter!

Onze accountnaam is: @aenb

Agenda meer (1)

29 maart 2012 - Veldhoven, Koningshof
Hightech Mechatronica 2012

Geen nieuws meer missen?

Meldt u dan direct aan voor de gratis a&b nieuwsbrief.

 

Knop nieuwsbriefMet de gratis a&b nieuwsbrief wordt u wekelijks op de hoogte gehouden over het aandrijven en besturen nieuws. U ontvangt wekelijks het laatste nieuws en elke maand een themanieuwsbrief.

 

Direct aanmelden

Mail & Win!

Elke maand kunt u verschillende producten en prijzen winnen op onze site. Doe mee en win

 

Mail en Win