Grundfos kiest voor het 3DExperience-coudplatform van Dassault Systèmes voor zijn duurzame digitale verandering. Voor ontwerp maken de Denen al tientallen jaren gebruik van het high-end 3DCAD-pakket CATIA.

Door nu te gaan voor het het volledige portfolio voor de maakindustrie, compleet gebaseerd op het cloudplatform, wil Grundfos het beheer van de complete productlevenscyclus en de serviceverlening aan klanten verder verbeteren. Met virtual twins, die ook op datawetenschap en kunstmatige intelligentie zijn gebaseerd, kunnen 3.500 gebruikers volledig digitaal samenwerken en blijven alle relevante gegevens behouden via een zogenoemde ‘digital thread’ gedurende de volledige levenscyclus van een product. Dit maakt het mogelijk om veel sneller dan voorheen duurzame oplossingen te ontwikkelen.
Water Action Decade
De VN heeft een Water Action Decade uitgeroepen, gericht op de duurzame ontwikkeling en het geïntegreerde beheer van veilige waterbronnen. Dit gebeurt tegen de achtergrond van schattingen dat miljarden mensen wereldwijd geen toegang hebben tot schoon water. “Het doel van Grundfos is om baanbrekende oplossingen te bieden voor de water- en klimaatuitdagingen waar de wereld voor staat. Ook willen we de levenskwaliteit van mensen verbeteren. Om dit te bereiken, richten we ons bedrijf op duurzaamheid en intelligente oplossingen om op een andere manier te innoveren, efficiënter te werken en marktleider te zijn. Het 3DExperience-platform in de cloud ondersteunt deze strategie [..]”, aldus Björn Axling, hoofd PLM bij Grundfos.



