Mechanica geeft pick and place robotarm vleugels

Hoge reproduceerbaarheid, een plaatsingsnauwkeurigheid van 10 micron en een gegarandeerde werking van het lager tussen twee onderhoudsintervallen in. Deze eisen stelde ITEC, een bedrijfsonderdeel van NXP, onder meer aan de arm van een pick and place robot toen ze het aantal plaatsingen van die installatie nog verder wilde verhogen. Toepassing van een hoog precieze Mahr-geleiding van Systomatic bleek een van de essentiële schakels voor de oplossing.

Met extreem hoge snelheid beweegt de arm van de pick and place robot op en neer. Zowel de beweging van de robotarm die een gecombineerde theta/z-beweging maakt, als de snelheid waarmee de kristallen ter grootte van een zandkorrel door de robotarm op een metalen drager (substraat) worden geplaatst is met het menselijk oog niet waarneembaar. Alle bewegingen die worden uitgevoerd hebben hun uiteindelijke positionering in het micronbereik.

Naarmate de eisen die werden gesteld aan de robotarm hoger werden, nam de noodzaak toe om te zoeken naar een robuuste en spelingvrije lageroplossing. Dit om de plaatsingsnauwkeurigheden ook bij hogere productiesnelheden te waarborgen. Om het gewenste effect aan het uiteinde van de arm te kunnen realiseren is er daarom voor gekozen om de rotatie-as van de arm met voorgespannen Mahr kogelgeleiding uit te voeren.

Systomatic

NXP