Van 7 tot en met 18 november aanstaande rijdt de VIP-bus van het Europees Marketing Center van SMC weer door Nederland. Op maar liefst 10 demopanelen worden de nieuwste producten van SMC getoond. Op de statische demopanelen worden de nieuwe productgroepen voorgesteld en op de dynamische panelen zijn vereenvoudigde weergaves van een bepaald deel van een proces te zien.
Een duidelijke trend dit jaar zijn de elektrische aandrijvingen, zoals lineare en roterende actuatoren en grijpers. Interessant is verder de werkende testopstelling om de temperatuur van vloeistoffen te beheersen. Bij deze opstelling zijn de nieuwste, digitale debietsensoren met kopieerfunctie te zien uit de PF3W-serie. Behalve het debiet, kunnen met deze sensoren ook het volume en de temperatuur van het medium worden gemeten.
Na het bereiken van een vooringesteld schakelpunt kunnen deze sensoren – die ook van een schakelfunctie zijn voorzien – op afstand worden gereset. In combinatie met een snelheidsregelventiel kan met deze debietsensoren het debiet altijd binnen het ingestelde worden gehouden.
De nieuwe serie bestaat uit 4 nieuwe modellen met een 315° draaibaar, verbeterd kleurendisplay waarop 2 waardes worden weergegeven, die volledig naar eigen inzicht zijn in te stellen. Indien een van te voren ingestelde waarde wordt overschreden dan is het mogelijk om het display van deze meters van kleur te laten veranderen, zodat een operator in één oogopslag kan zien dat een waarde is overschreden.
Het kleinste model heeft een debiet van ½ tot 4 liter/min en het grootste van 10 tot 100 liter/min. Dankzij de compactere inbouwmogelijkheden is een recht stuk leiding vóór de schakelaar dus niet meer nodig.
Nieuw dit jaar is ook de KFG2-serie knelfittingen en de KQG2-serie RVS 316 fittingen voor toepassingen waar gewerkt wordt met een hoge temperatuur of waar corrosiebestendigheid en chemische resistentie vereiste zijn. In vergelijking met de voorgaande KQG-serie zijn deze nieuwe modellen, afhankelijk van het type, zo’n 62% lichter, 30% kleiner en hebben een verbeterde houdkracht om de slang vast te houden. Deze KQG2-fittingen worden gedemonstreerd op een demo-paneel met energiebesparende nozzles en een roterende elektrische actuator uit de LES-serie.
Op het gebied van sensortechniek worden twee nieuwe series gepresenteerd, te weten de ISE10 en ISE30A en -40A. Al deze sensoren zijn geschikt voor zowel vacuüm als pneumatische toepassingen om de (vacüum-)druk te bewaken. Door de rechthoekige, platte vorm van deze sensoren is voortaan 50% minder inbouwruimte nodig. Het laatstgenoemde model is het meest uitgebreide model met een verbeterd display en knoppen, vereenvoudigde instellingsmogelijkheden en een analoge stroomuitgang. Evenals bij de debietsensoren kan ook bij deze sensoren het display van kleur veranderen indien een vooringestelde waarde wordt overschreden.
Klik hier voor meer informatie


