Europees kampioen RoboCup-team TU/e naar WK in China

Het robotvoetbalteam van de Technische Universiteit Eindhoven (TU/e) mikt op een podiumplaats op het WK RoboCup 2008 in Suzhou China. Het TU/e-team veroverde in april in Hannover de Europese titel en gaat nu voor eremetaal bij het wereldkampioenschap. Het WK RoboCup is van 14 tot en met 20 juli en het team vertrekt 11 juli.

Het TU/e-team, spelend onder de naam Tech United Eindhoven, veroverde de Europese titel tijdens de RoboCup German Open in Hannover in april. Tijdens het EK wonnen de voetballende robots van de Eindhovense universiteit van de huidige wereldkampioen Brainstormer Tribots uit Duitsland.

RoboCup is een wereldwijde organisatie ter ondersteuning van robotica-research door het organiseren van robot-voetbalwedstrijden, waarbij teams van zes robots autonoom een wedstrijd tegen elkaar spelen. Het TU/e-team heeft zich als enige Nederlandse team gekwalificeerd in de zogenaamde RoboCup Middle Size League.

Tech United Eindhoven telt in totaal 19 mensen, bestaande uit promovendi, vaste medewerkers en studenten. Zij werken samen aan een innovatief robot-ontwerp, waarbij de combinatie van hardware en software tijdens het EK de doorslag gaf. De TU Eindhoven brengt een team van zes autonome robots op het veld met geweldige voetbalkwaliteiten. De mensen achter het RoboCup-team achten een podiumplaats op het WK zeker haalbaar.