, 28 maart 2022 16:39
BKL Engineering in Nuenen heeft recent een nieuwe cleanroom in gebruik genomen. Het gaat om een ISO-klasse 8 (ISO 14644-part 1) cleanroom van 540 m2 intern vloeroppervlak en een hoogte van 4,65 meter. De ingebruikname zorgt ervoor dat BKL minimaal de komende vijf jaar aan alle klant- en marktwensen kan voldoen.
Van den Berk: ‘Vooral bij onze grote klanten zagen we een toenemende vraag naar schone assemblage. Denk aan producten bestemd voor laboratoria, ziekenhuizen semicon of de optische branche. Daarom hebben we ruimte in ons magazijn vrijgemaakt voor een cleanroom die toekomstproof is. Nu kunnen we eenvoudig aan de klantvraag voldoen. De gebruikseisen en de omgeving waarin producten gebruikt gaan worden, bepalen of er in de cleanroom geassembleerd wordt."
"Op het dak van de cleanroom staat het luchtbehandelingssysteem dat stofdeeltjes uit de lucht filtert, een constante temperatuur garandeert en de luchtvochtigheid reguleert. Schoon aangeleverde mono-parts worden in de goederensluis gecontroleerd en - indien nodig - extra gereinigd. Pas dan mag het de cleanroom in, waar we assembleren, nareinigen en verpakken." De nieuwe cleanroom zorgt voor een dienstenuitbreiding voor zowel bestaande als nieuwe klanten en sluit aan bij de groeiambities van BKL.
Dossier Oekraïne op Engineersonline In de nacht van 23 op 24 februari 2022 is Rusland de Oekraïne binnengevallen. Wat is er sindsdien allemaal gebeurd met betrekking op de high tech en Nederlandse industrie? Op collega-website Engineersonline staat een Rusland/Oekraïne-dossier, waarin we de acties, feiten en meningen op een rijtje zetten.
ab op Twitter
Volg ab nu ook op Twitter!
Onze accountnaam is: @aenb
Agenda meer (1)