, 25 oktober 2018 16:15
In veel industriële sectoren kunnen materiaaldefecten in het eindproduct tot voortijdige uitval leiden en het veilige gebruik ervan in gevaar brengen. Deze week presenteerden experts van Fraunhofer IZFP op de Euroblech in Hannover een robotgestuurd sensorsysteem voor kwaliteitsbewaking als integraal onderdeel van het productieproces.
Intelligente sensorsystemen spelen een belangrijke rol in de kwaliteitsborging: zonder het materiaal zelf te beschadigen of het oppervlak te veranderen, kunnen componenten of onderdelen tijdens het productieproces snel en kosteneffectief worden gecontroleerd.
Wanneer tijdrovende destructieve testmethoden worden gebruikt, leidt de beschadiging of vernietiging van de producten tot enorme kosten van de kwaliteitscontrole. Bovendien worden door het feit dat de inspecties beperkt blijven tot steekproefsgewijs, procesfouten vaak pas ontdekt wanneer er al een aanzienlijke hoeveelheid afkeuringen heeft plaatsgevonden. Niet-destructieve testmethoden bieden dus een alternatief voor destructieve methoden en, na een passende implementatie, een vervanging op lange termijn voor destructieve methoden.
Dossier Oekraïne op Engineersonline In de nacht van 23 op 24 februari 2022 is Rusland de Oekraïne binnengevallen. Wat is er sindsdien allemaal gebeurd met betrekking op de high tech en Nederlandse industrie? Op collega-website Engineersonline staat een Rusland/Oekraïne-dossier, waarin we de acties, feiten en meningen op een rijtje zetten.
ab op Twitter
Volg ab nu ook op Twitter!
Onze accountnaam is: @aenb
Agenda meer (0)