, 30 oktober 2017 22:54
Om oogstmachines in staat te stellen om zo efficiënt en zo veilig mogelijk te werken in verschillende omstandigheden heeft Universiteit Bielefeld in samenwerking met CLAAS, fabrikant van landbouwmachines, een nieuw systeem met sensoren ontwikkeld voor omgevingsdetectie.
Het doel van het project was om een systeem te ontwikkelen dat oogstmachines in staat stelt door middel van sensoren de omgeving te verkennen en op veranderingen te reageren. “ De machine kan zich aanpassen aan de omstandigheden van het veld, de staat van het veld en de aanwezige oogst”, aldus Thorsten Jungeblut, een van de onderzoekers aan de universiteit.
Bestuurders van oogstmachines kunnen vaak maar een beperkt deel van de omgeving zien doordat gewassen het zicht ontnemen. Daarnaast wordt het zicht ook nog eens beperkt door de machines zelf die vaak zo lang zijn als een truck. “We moesten een systeem ontwikkelen dat botsingen voorkomt, met bijvoorbeeld wilde dieren, vertelt Jungeblut.
Van juli 2014 tot eind oktober 2017, heeft de onderzoeksgroep, tezamen met CLAAS, het sensor netwerk voor elektronische omgevingsdetectie ontwikkeld voor in landbouwoogstmachines. De onderzoekers hebben ook algoritmes ontwikkeld die de sensordata van het project analyseert. Jungeblut: “De data wordt geanalyseerd zodat de machines in staat zijn zelfstandig op het terrein te komen. Daarnaast werkt het systeem samen met andere machines. Het controlesysteem in een oogstmachine is daardoor in staat om een traktor te waarschuwen voor obstakels in het veld.”
Universitaet Bielefeld.
Dossier Oekraïne op Engineersonline In de nacht van 23 op 24 februari 2022 is Rusland de Oekraïne binnengevallen. Wat is er sindsdien allemaal gebeurd met betrekking op de high tech en Nederlandse industrie? Op collega-website Engineersonline staat een Rusland/Oekraïne-dossier, waarin we de acties, feiten en meningen op een rijtje zetten.
ab op Twitter
Volg ab nu ook op Twitter!
Onze accountnaam is: @aenb
Agenda meer (2)