BARNEVELD, 15 mei 2017 10:03
Schaeffler heeft vorige week het vernieuwde Lineair Quick Center in Barneveld geopend. Hier worden geharde assen en railprofielen volgens klantspecificaties bewerkt. Vergroting van het verzorgingsgebied was voor Schaeffler aanleiding tot aanschaffen van een nieuw magazijnsysteem, wat resulteerde in een efficiencyverbetering.
Gegeven het brede portfolio en de snelle benodigde levering in de markt is ruime voorraad nodig. Om dit aan te pakken is in een geautomatiseerd magazijnsysteem geïnvesteerd. Dit systeem levert een ruimtebesparing van 85% op.
Tevens is hiermee het interne transport van kisten voorbij. Het langgoed wordt direct uit de kist in de cassette van het magazijnsysteem opgeslagen en voor bewerking automatisch opgeroepen. Daarmee is de doorlooptijd van een order met 50% gereduceerd.
Om tot een One Piece Flow te komen, zijn de machines in het Quick Center slimmer opgesteld, zodat geen tussenvoorraden meer nodig zijn. Eerder nam het slijpen en verzenden van assen twee dagen in beslag. Nu gaat alles wat voor 9.00 uur in het systeem staat om 16.00 uur op transport. Daarbij heeft Schaeffler nu tevens voldoende ruimte gekregen voor speciale werkzaamheden zoals klantspecifieke montages.
Dankzij deze investeringen en aanpassingen is de vestiging in Barneveld klaar om de Benelux, Scandinavië en het Verenigd Koninkrijk optimaal te bedienen. Na Barcelona en Homburg is dit een nieuw steunpunt binnen het Europese netwerk voor lineaire systemen van Schaeffler.
bron: Schaeffler Nederland
Dossier Oekraïne op Engineersonline In de nacht van 23 op 24 februari 2022 is Rusland de Oekraïne binnengevallen. Wat is er sindsdien allemaal gebeurd met betrekking op de high tech en Nederlandse industrie? Op collega-website Engineersonline staat een Rusland/Oekraïne-dossier, waarin we de acties, feiten en meningen op een rijtje zetten.
ab op Twitter
Volg ab nu ook op Twitter!
Onze accountnaam is: @aenb
Agenda meer (2)