SHANGHAI (CHINA), 5 februari 2015 10:07
Het Chinese internetbedrijf Alibaba test deze week (van 4 t/m 6 februari) in China een nieuwe manier van thee-bezorging: via drones.
De webwinkel Taobao, eigendom van Alibaba, doet de test met het bezorgen van een select aantal producten. Deze 3-daagse pilot omvat het bezorgen van gemberthee met bruine suiker; een theesoort die vooral veel gebruikt wordt voor het verlichten van menstruatiekrampen. De test wordt door Taobao gedaan in samenwerking met Shanghai YTO Express.
De drones die Alibaba gebruikt kunnen maximaal een gewicht van 340 gram bezorgen. De bezorging vindt binnen een uur na bestelling plaats, mits de ontvanger binnen een bepaalde straal van een van de distributiecentra van de webshop woont. Distributie wordt uitgevoerd in de Chinese steden Guangzhou, Beijing en Shanghai.
Een ander groot Chinees logistiek bedrijf, SF Express, voert al sinds 2013 interne tests uit met drones. De service van Taobao en YTO is echter voor zover wij weten de eerste publieke test met drone-bezorging in China.
bron: Tech in Asia
Dossier Oekraïne op Engineersonline In de nacht van 23 op 24 februari 2022 is Rusland de Oekraïne binnengevallen. Wat is er sindsdien allemaal gebeurd met betrekking op de high tech en Nederlandse industrie? Op collega-website Engineersonline staat een Rusland/Oekraïne-dossier, waarin we de acties, feiten en meningen op een rijtje zetten.
ab op Twitter
Volg ab nu ook op Twitter!
Onze accountnaam is: @aenb
Agenda meer (0)