ZOETERMEER, 22 mei 2014 10:26
Technologiebedrijven blijken in trek bij werknemers, zakenpartners en investeerders. Dit blijkt uit de jaarlijkse ranglijst van Incompany 500. Dit is een onderzoek naar de spontane aantrekkingskracht en reputatie van organisaties onder 5.000 hoogopgeleide professionals.
Al tien jaar zijn het de grootste Nederlandse consumentenmerken die dit onderzoek domineren. In de eerste negen jaar dat het onderzoek werd gehouden, veranderde de samenstelling van de top 9 nooit.
Dit jaar lukt het een technologiebedrijf om hier verandering in te brengen: ASML passeert ABN Amro en KPN. Technologiebedrijven zijn in trek bij werknemers, zakenpartners en investeerders. In de top 3 verdrijft Philips Rabobank (die in 2009, 2010 en 2011 nog won) naar plaats drie. De neergang van de aantrekkingskracht van financiële instellingen zet dus door. Naast Rabobank verliezen ABN Amro, Aegon en Delta Lloyd veel terrein.
Topnoteringen in het reputatieonderzoek zijn weggelegd voor ASML, Triodos Bank, Apple en Ikea, die ook al hoog eindigen in het onderzoek naar aantrekkingskracht. “In beide onderzoeken floreren is de heilige graal voor organisaties,” gelooft René Gerhardus, hoofdredacteur van Incompany. “Voor duurzaam succes heb je zowel een goede reputatie als een grote aantrekkingskracht nodig. Het zijn bijzondere bedrijven die dat voor elkaar krijgen.”
Behalve ASML en Philips zijn er nog meer bedrijven die goed scoren bij het onderzoek. Binnen de technologie zijn dit Siemens, Stork en NXP, binnen de industrie DAF, VDL, Tata Steel, Thales Nederland en Heerema Group.
bron: FME
Dossier Oekraïne op Engineersonline In de nacht van 23 op 24 februari 2022 is Rusland de Oekraïne binnengevallen. Wat is er sindsdien allemaal gebeurd met betrekking op de high tech en Nederlandse industrie? Op collega-website Engineersonline staat een Rusland/Oekraïne-dossier, waarin we de acties, feiten en meningen op een rijtje zetten.
ab op Twitter
Volg ab nu ook op Twitter!
Onze accountnaam is: @aenb
Agenda meer (2)