Eerste editie Tech Event NoordNL

Mikrocentrum organiseert samen met een initiatiefgroep van zeven Noord-Nederlandse organisaties het Tech Event NoordNL. Het nieuwe evenement wordt gehouden op 17 juni 2025 in de Bonte Wever in Assen en is gratis.

De hightech- en maakbedrijven in Drenthe, Friesland en Groningen zijn niet altijd even bekend of zichtbaar. Het nieuwe evenement moet helpen de regio sterker te positioneren en toekomstbestendig te maken.

“Industriebedrijven, overheden en onderwijsinstellingen kennen elkaar vaak onvoldoende. Dat is een gemiste kans”, stelt Timo van Leent, manager Afdeling Evenementen bij Mikrocentrum. “Samenwerkingen tussen deze bedrijven en organisaties zijn namelijk de sleutel tot groei en innovatie. Het evenement biedt een platform om deze verbindingen te leggen en de regio te positioneren als een belangrijke speler in het nationale technische ecosysteem.”

‘Hét evenement, dé plek’

De initiatiefgroep achter het nieuwe Tech Event NoordNL bestaat uit Demcon, STT Products, FME, Metaalunie, de Noordelijke Ontwikkelingsmaatschappij, NPAL en Innovatiecluster Drachten (ICD). Lars de Groot, directeur bij Demcon Industrial Systems Groningen is enthousiast over het aankomende evenement: ”De techniek ontwikkelt zich razendsnel, mede dankzij innovaties op het gebied van data-gedreven werken en autonome (fabrieks)systemen. Dit opent de deur naar oplossingen die enkele jaren geleden nog ondenkbaar waren. Deze innovaties maken het mogelijk om nieuwe producten naar de markt te brengen en bedrijven efficiënter, voorspelbaarder en flexibeler te laten produceren. Tech Event NoordNL is hét evenement in het Noorden waar deze baanbrekende oplossingen worden gepresenteerd. Het is dé plek waar professionals samenkomen om ideeën uit te wisselen, inspiratie op te doen en stappen te zetten om verder te versnellen.”

Platform

Tijdens het evenement – aanmelden kan al – worden bedrijven en innovaties uit de Noord-Nederlandse industrie in de schijnwerpers gezet, via een expo, tal van netwerkactiviteiten en een inhoudelijk congresprogramma. “Het Tech Event NoordNL biedt een unieke kans om bedrijven, kennisinstellingen en talenten samen te brengen, waardoor innovatie en samenwerking in de regio worden versterkt”, aldus Menno Kooistra, directeur en eigenaar van STT Products. “De toegevoegde waarde ligt in het creëren van een platform waar vooruitstrevende technologie en regionale expertise elkaar ontmoeten om de concurrentiekracht te vergroten.”

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *