6 september 2015 10:53
Vorige week trof een 50-tal engineers elkaar tijdens het Lasal Event in het Van der Valk hotel te Ridderkerk. Dit evenement wordt jaarlijks georganiseerd door SigmaControl, exclusief voor engineers die programmeren vanuit het Lasal pakket van Sigmatek. Met Lasal kunnen op snelle en eenvoudige wijze machineconcepten worden gerealiseerd met objectgeoriënteerd programmeren met grafische weergave volgens de IEC 61131-3 standaard.
Waar de gebruikersdag vaak bol staat van nieuwe functionaliteiten en ontwikkelingen binnen het engineeringpakket, worden ook verbeteringen naar aanleiding van vragen uit het veld verder uitgewerkt en geïmplementeerd. Zo kunnen in Lasal met behulp van een oscilloscoopweergave real-time errors worden ontdekt. Ook werd via een ‘robot base' in Lasal een robotinterface geprogrammeerd waarmee tijdens de presentatie een demo Delta Picker in werking werd gesteld. Daarbij kon dieper ingegaan worden op positionering tijdens koppeling en het gebruik van specifieke functies en libraries.
Voor de jubileumeditie stelde Sigmatek een aantal prototypeschermen ter beschikking; de HMI touchschermen (ETT-reeks) zullen op de SPS/IPC - drives in Neurenberg worden geïntroduceerd
Dossier Oekraïne op Engineersonline In de nacht van 23 op 24 februari 2022 is Rusland de Oekraïne binnengevallen. Wat is er sindsdien allemaal gebeurd met betrekking op de high tech en Nederlandse industrie? Op collega-website Engineersonline staat een Rusland/Oekraïne-dossier, waarin we de acties, feiten en meningen op een rijtje zetten.
ab op Twitter
Volg ab nu ook op Twitter!
Onze accountnaam is: @aenb