Bij netvoedingen geldt: een hogere apparaat temperatuur van 10 °C vermindert de levensduur met de helft. Een voorbeeld: een voeding met 24 VDC/10 A en een rendement van 85%, heeft een vermogensverlies van ongeveer 36 W.
Bij de Evolution serie met een rendement van ten minste 93% daalt het vermogensverlies tot 16,8W. De temperatuur van het apparaat is hierdoor aanzienlijk minder. Tevens is de Evolution in z’n ontwerp ook zeer compact en ruimtebesparend.
De Evolution voedingen hebben actieve PFC om de hoge kwaliteit van het ingangsvermogen te behouden. Aan primaire zijde hebben ze een brede ingangsspanning van 85 – 125 VDC of 90 – 265 VAC. Beschikbaar zijn varianten van 5 A en 10 A. De uitgangsspanning is binnen een bereik van 22 – 28 VDC instelbaar. De geïntegreerde Power Boost-functie geeft gedurende 4 seconden 50% extra stroom. Dit is ideaal om kortstondige piekbelastingen, zoals bij het bijschakelen van lasten op te vangen.


