Talrijke innovaties en het thema trillingsdemping trokken de aandacht bij ACE Stoßdämpfer GmbH op stand 328 in hal 2. Het bedrijf, dat bekend is als specialist in schokdemping, presenteerde op AUTOMATICA 2008 met de productlijnen TUBUS en SLAB en met hydraulische remcilinders verschillende oplossingen die ook trillingen en vibraties kunnen dempen.
Dat ACE over opmerkelijke competenties als leverancier van verschillende soorten dempingen beschikt, werd in de Neue Messe München bewezen door de buisvormige structuurdempers van de TUBUS-lijn, de hydraulische remcilinders, die bijzonder geschikt zijn voor de demping van slingerbewegingen, en de ACE-SLAB-dempingsplaten, die naast trillingen ook dB-waarden en contactgeluid aanzienlijk verminderen.
Een ware blikvanger was echter een nieuw demonstratieapparaat dat voor de bezoekers veelbelovende mogelijkheden van actieve schokdemping illustreerde. De schokdemper van de MAGNUM-reeks die voor de demonstratie wordt gebruikt, past zijn instelling telkens actief aan de vereiste demping aan. Op het apparaat bewegen verschillende massa’s op een slede op twee geleiderails met een hoek van 40° in vrije val naar beneden. De massa kan in stappen van 8 kg worden ingesteld tussen 12 en 44 kg. De demping krijgt haar actieve karakter dankzij een nieuw meet- en regelapparaat. Dat is met het instelsegment van de demper verbonden. Het resultaat is telkens een optimale afremming van de vooraf ingestelde massa.


