SCHIJNDEL, 2 september 2009 16:20
"Bedrijven die niet duurzaam opereren zullen binnen 5 jaar hun continuïteit bedreigd zien," dit zegt directeur Will Robben van Venrooy Cable Equipment.. Tijdens de Dag van de Duurzaamheid zal Robben zijn visie geven. Hij voorziet een grote omwenteling in de mentaliteit en aanpak binnen de maakindustrie.
De kern van zijn betoog is dat crises zoals de huidige kredietcrisis noodzakelijk zijn voor baanbrekende verandering. Hij licht dat toe aan de hand van drie eerder zelf ondergane crises en hun gevolgen. Robben voorziet dat vooral grote maakbedrijven met ruime productiecapaciteiten het moeilijk krijgen, tegenover kleine wendbare ondernemingen met veel duurzamere, virtuele productienetwerken.
Het internet voorziet inmiddels in deze virtuele businessmodellen, die de markt drastisch zal doen krimpen en de rijkdom beter zal verdelen. Dit heeft, volgens Robben, tot gevolg dat de overheidsinkomsten ernstig zullen afnemen, wat tot het failliet van het huidige overheidssysteem leiden. De volledige transformatie naar de nieuwe duurzamere omgeving zal, naar zijn mening, 30 jaar duren en niet te stoppen zijn.
Hoewel de signalen kristalhelder zijn, verwacht hij te laat ingrijpen bij bedrijven en overheid. Waardoor de transformatie onnodig lang duurt en met teveel pijn en onrust gepaard zal gaan. Dat voorkomen vereist nu visie, leiderschap en durf. Zijn geloof daarin ontbreekt; de titel van zijn voordracht is dan ook: "De Botte Bijl Erin".
Will Robben zal 9 september a.s spreken tijdens het congres van. "De Stad van Morgen". Dit gratis toegankelijke congres heeft plaats in het ISCE te Eindhoven (de oude Philipstoren).
Er zijn nog geen reacties op dit artikel.
Van onze partners meer (8)...
a&b op Twitter
Volg aandrijven en besturen nu ook via Twitter!
Onze accountnaam is: @aenb
Agenda meer (1)
Mail & Win!
Disclaimer|Contact|Colofon|Adverteren|RSS|E-mailnieuwsbrief|Sitemap|Abonneren
Vraag en Aanbod|Wie Levert|Schuttevaer|Automobielmanagement|Constructeur|Elektro-Data|Elektronica + embedded systems|EngineersOnline|Schoenvisie|Textilia|Sportcult|Bengels|Opleidingen en cursussen
© 2008-2012MYbusinessmedia bv